A brazilok úgy vélik, hogy ez a megtisztulás ideje, ezért hófehérbe öltöznek, és 7 hullámot ugranak át az óceánban, ezzel szimbolizálva megtisztulást.
Az oroszok nyíltan kimondják kívánságaikat, akármit akarjanak is elérni az újévben. Leírják egy darab pergamenre és elégetik azt. A hamvakat a pezsgőjükbe szórják, és úgy hajtják fel a finom nedűt.

A kubaiak nagy jelentőséget tulajdonítanak a tisztaságnak. Ezért az újév beköszöntével házaik minden szegletét kisúrolják, hogy ha az Isten netán látogatást tenne náluk, egy szem port se találhasson. Az is szokás, hogy egy útra kész hátizsákkal körbejárják a szomszédságot, ha az évben sokat szeretnének utazni.
A görögök kenyeret sütnek az újesztendőre, melybe pénzérméket rejtenek. Aki megtalálja valamelyik érmét úgy, hogy nem nyeli le, és nem törik bele a foga, arra az új évben jólét és bőség vár.
Az olaszok úgy üdvözlik az újévet, hogy makarónit, spagettit, vagy más, hosszú tésztát esznek, szinte minden nap. Erre azért van szükség, hogy minél hosszabb életet biztosítsanak maguknak.
Az örmények tradicionális fekete kenyeret sütnek az újév elején, amibe cetliket rejtenek, melyekre előzőleg jókívánságokat írtak. Aki megtalálja a cetliket, arra száll a ráírt jókívánság az esztendőben.
A dánoknál a cserépszilánk a boldogság jelképe, ezért úgy kívánnak egymásnak boldogságot és szerencsét az új esztendőre, hogy régi cserépedényeket törnek ripityára az illető ajtaja előtt. Teszik ezt lehetőleg úgy, hogy az edény összetörése a lehető legnagyobb zajjal járjon, ugyanis minél nagyobb a zaj, annál nagyobb lesz a boldogság.